Aktuellt


FSS medlemsenkät 2021

15 nov 2021

Hej FSS medlem!

Förra året gjorde FSS en enkät med vilken vi ville samla ihop våra medlemmars behov och önskemål för vad FSS kan och ska vara. En av de saker som framkom var att det finns ett behov av att träffas inom fältet kring gemensamma teman. Vi på FSS håller nu på att planera hur vi kan förverkliga dessa träffar, i vilken form och kring vilka teman, och vill nu än en gång höra vad medlemmarna har för önskemål.

Tryck här för att komma till enkäten
 

 • 8 dec 2021 Stipendier 2022

  FINLANDS SVENSKA SKÅDESPELARFÖRBUND rf’s STIPENDIER

  Kära medlemmar! Nu är det dags att ansöka om stipendier. Då du ansöker samtliga stipendier, bifoga en realistisk plan och budget samt meddela om du...

  Läs mera
 • 19 jan 2021 Stipendier 2021

  FINLANDS SVENSKA SKÅDESPELARFÖRBUND rf’s STIPENDIER STIPENDIER UR SKÅDESPELARNAS STIPENDIEFOND( I första hand ej för studerande ) Stipendierna är avsedda för våra medlemmars fortbildning, samt för att...

  Läs mera